Alcól IPA vs Alcól a Chuimil: Cé nach bhfuil siad go hiomlán comhionann, tá dlúthbhaint idir an dá cheann.
Tagraíonn IPA (Alcól Isopropil; CAS Uimh. 67-63-0) go sonrach don chomhdhúil cheimiceach íon féin. I gcodarsnacht leis sin, is meascán laethúil é "Rubbing Alcól" atá ar fáil go tráchtála, comhdhéanta go príomha d'alcól isopropil nó eatánól, arna fhorlíonadh le huisce agus comhábhair chúnta eile.
Príomhdhifríochtaí:
- Alcól Isopropil (IPA)
Is substaint cheimiceach amháin íon é seo a bhfuil an fhoirmle mhóilíneach C₃H₈O aici. Áirítear le gráid íonachta coitianta 70%, 91%, agus 99%.
Cuimsíonn a phríomhfheidhmeanna glanadh comhpháirteanna leictreonacha, díghrádú tionsclaíoch, chomh maith le turgnaimh saotharlainne agus déantúsaíocht chógaisíochta.
- Alcól a Chuimil
Is meascán de réitigh de ghrád tí é seo. Is éard atá sa fhoirmiú is coitianta ná 70% alcól isopropil measctha le 30% uisce; féadfaidh cumhráin bhreise agus comhábhair chúnta eile a bheith i roinnt táirgí.
Úsáidtear go forleathan é le haghaidh díghalrú craiceann, cúram mionchréachta, agus glanadh agus sláintíocht ginearálta tí.

Cad iad na Airíonna atá ag leacht alcól Isopropil?
| Foirmle Mhóilíneach | C3H8O |
| Meáchan Móilíneach | 60.1 g/mol |
| Fiuchphointe | 82.4 céim |
| Leáphointe | -89 céim |
| Splancphointe | 12 céim |
| Dlús | 0.786 g/mL |
| Innéacs Athraonach | 1.376 |
| Innéacs Polarachta | 0.389 |
| Tairiseach Tréleictreach | 18 |
| LD50 ó bhéal (Francach) | 3.5 g/kg |
| Tuaslagthacht | Go hiomlán miscible le huisce agus tuaslagóirí orgánacha is mó |
| luaineacht | An-luaineach, ag galú go tapa |
| Dóiteántacht | Leacht agus gal an-inadhainte |
Alcól Isopropil: Treoir d'Airíonna Fisiceacha agus Ceimiceacha
Alcól IPA vs. Alcól a Chuimil:
| Gné | IPA Alcól | Alcól a Chuimil |
|---|---|---|
| Cineál | Ceimiceach íon | Meascán tráchtála |
| Íonachta | Ard (70–99%) | Go hiondúil ~70% |
| Breiseáin | Ceann ar bith (grád tionsclaíoch) | Féadfaidh breiseáin a bheith ann |
| Príomhúsáid | Tionsclaíoch & teicniúil | Leighis & teaghlaigh |
| Úsáid leictreonaice | Tá (99%) go háirithe | Gan idéalach (breiseáin / uisce) |
Úsáidí
Cé go bhfuil cosúlachtaí idir alcól iseapróipile agus alcól a chuimil, feidhmíonn siad cuspóirí ar leith.
Úsáidí Alcóil Isopropil IPA IPA:
- Cosmaidí
- Táirgí cúraim phearsanta
- Cumhrán
- Frithreoite
- Cógaisíocht
- Ruaimeanna
- Vearnaisí
- Glantóirí fuinneoige
Úsáidí Alcóil a Chuimil:
Is gnách go n-úsáideann daoine alcól a chuimilt sa bhaile mar dhífhabhtán chun gearrthacha agus scrapes a ghlanadh, rud a laghdaíonn an baol ionfhabhtaithe. Is stáplacha coitianta é a fhaightear i bhfeisteáin garchabhrach teaghlaigh nó i gcaibinéid leighis.
Soláthraí Tuaslagóirí IPA Tionsclaíoch sa tSín
conclúid
Tá baint idir alcól IPA (alcól isopropil) agus alcól a chuimil ach níl siad comhionann. Tagraíonn IPA don chomhdhúil cheimiceach íon, agus is táirge tomhaltóra caolaithe é alcól a chuimil atá deartha go príomha le haghaidh díghalrúcháin agus úsáid tí.
fúinn
Mar mhonaróir tosaigh agus onnmhaireoir tuaslagóir ceimiceach,Tianjin GNEE CO BITHTECH, TEO.soláthraíonn sé ceimiceáin thionsclaíocha ardchaighdeáin. Soláthraímid do chustaiméirí ar fud na dtionscal ceimiceach, cógaisíochta agus ábhar, ag cinntiú cáilíocht chomhsheasmhach, lóistíocht iontaofa, agus tacaíocht theicniúil ghairmiúil.
Tá deimhnithe idirnáisiúnta ag ár dtáirgí ceimiceacha (REACH, ISO, FMQS, HALAL) maidir le haitheantas cáilíochta domhanda. Tá stórais againn i gcalafoirt mar Qingdao, Tianiin, agus Shanghai, le seirbhís seachadta tapa 15 lá.
Táirgí eile atá Te-Díol
| Sulfocsaíd Démheitiol (DMSO) | CAS 67-68-5 |
| Déchlóraimeatán / Clóiríd Mheitiléin | CAS 75-09-2 |
| Aigéad Aicéiteach Oighearshruth / Aigéad Eatánóch | CAS 64-19-7 |
| Aicéatáit Eitile / Eitile Eatánóáit | CAS 141-78-6 |
| Glycol eitiléine / Glycol Móinéitiléin (MEG) | CAS 107-21-1 |
| Tríchlóireitiléine | CAS 79-01-6 |
| Cioglaiheacsánóin | CAS 108-94-1 |
Pacáistiú Táirge Gneebio
| Cineál Pacáistiú | Meáchan Glan |
|---|---|
| Druma Cruach | 250 kg |
| Umar IBC | 1250 kg |
| Umar ISO | Bulc-loingsiú |

Cuairt Chustaiméara

