Toiscaigéad aicéiteach (CAS 64-19-7)creimneach agus inadhainte ag comhchruinnithe arda, tá stóráil cheart riachtanach do shábháilteacht san ionad oibre, cáilíocht táirgí agus comhlíonadh rialála.
Aigéad aicéiteach oighreach/aigéad aicéiteachd'fhéadfadh go mbeadh cur amach aige ar go leor, ach i ndáiríre is ceimiceán guaiseach an-choitianta é. Mar cheimiceán fíor-riachtanach sa tionscal, tá feidhmeanna leathan aige i go leor earnálacha. Féadfaidh tú fiú dul i dteagmháil le haigéad aicéiteach caolaithe sa bhaile. Dá bhrí sin, tá sé ríthábhachtach go mbeadh a fhios agat conas an t-aigéad a d'fhéadfadh a bheith contúirteach agus creimneach a láimhseáil i gceart. Lean na leideanna sábháilteachta a sholáthraíonn ár saineolaithe sábháilteachta ceimiceacha le do thoil.
Úsáidí Coitianta Aigéad Aicéiteach
Sula mínímid na moltaí sábháilteachta, tuigimid cé na tionscail a úsáideann amhábhar aigéad aicéiteach.
Is leacht gan dath é aigéad eatánóch le boladh géar fínéagar. Tugtar aigéad aicéiteach oighreach ar thiúchan arda (99.5% / 99.8%). Tá feidhmchláir leathan aige i go leor tionscail, lena n-áirítear:
- Monaiméir aicéatáit vinil shintéiseach (a úsáidtear ar deireadh i dtáirgeadh péinteanna agus greamacháin)
- Fínéagar (aigéad aicéiteach caolaithe le íonacht 4-18%)
- Dúigh, péinteanna, agus ruaimeanna
- Tuaslagóir
- Úsáidtear é freisin i dtáirgeadh go leor ceimiceán eile, lena n-áirítear leasaithigh, baictéarcídí agus lotnaidicídí, bratuithe, agus líocha.

Cad iad na Airíonna Aigéad Aicéiteach?
| Foirmle Mhóilíneach | CH3COOH |
| Meáchan Móilíneach | 60.05 g / mol |
| Dealramh | Leacht trédhearcach gan dath |
| Boladh | Boladh láidir fínéagar pungent |
| Íonachta | 99%, 99.5%, 99.8% |
| Leáphointe | 16.6 céim |
| Fiuchphointe | 117.9 céim |
| Dlús | Timpeall. 1.049 g/cm³ |
| Tuaslagthacht | Measctha le huisce, alcól, éitear |
| Uimhir NA | UN2789 |
Guaiseacha Aigéad Aicéiteach
Teagmháil Craiceann agus Súl
Aigéad aicéiteach ard-íonachtaTá an-chreimneach. Féadann sé dónna ceimiceacha troma a chur ar an gcraiceann agus, mura ndéantar é a chóireáil, d’fhéadfadh damáiste buan don tsúil a bheith mar thoradh air.
Ionanálú
Cuireann gala greann ar an gconair riospráide. D'fhéadfadh nochtadh fada nó iomarcach a bheith ina chúis le scornach swelling, bronchitis, agus damáiste scamhóg.
Shlogadh
Féadann slogadh an béal, an scornach agus an boilg a dhó agus d’fhéadfadh sé moill a chur ar dhamáiste visceral, rud a d’fhéadfadh a bheith ina riosca.
Guaiseacha Dóiteáin agus Pléascadh
Tá splancphointe 39 céim aige agus tá sé inadhainte. Féadfaidh a ghal, nuair a théitear é, meascán pléascach aeir a chruthú.
Conas aigéad aicéiteach tionsclaíoch a stóráil go sábháilte CAS 64-19-7?
I gcás ceannaitheoirí agus allmhaireoirí tionsclaíocha, is féidir caillteanais oibriúcháin a laghdú agus sábháilteacht fhadtéarmach a fheabhsú má thuigtear modhanna stórála cearta.
1. Stóráil i gceantar fionnuar agus aeráilte
Stóráil leacht aigéid aicéiteach i stóras fionnuar, tirim agus aeráilte go maith. Seachain solas díreach agus foinsí teasa, agus coinnigh teocht chobhsaí. Méadaíonn teochtaí arda brú gaile agus ráta galú, rud a mhéadaíonn an baol dóiteáin.
2. Coinnigh ar shiúl ó Gach Foinse Adhainte
Aigéad aicéiteach tionsclaíoch (oighearshruth)atá inadhainte, go háirithe ag tiúchan arda. Dá bhrí sin, tá cosc dian ar lasracha oscailte, spréacha, caitheamh tobac agus dromchlaí ardteochta sa limistéar stórála. Bain úsáid as trealamh leictreach pléascadh agus cinntigh go bhfuil fáil ar mhúchtóirí dóiteáin agus áiseanna éigeandála.
3. Taise a chosc
Ionsúnn AA/GAA ardíonachta (CAS 64-19-7) taise as an aer go héasca. Chun a chobhsaíocht cáilíochta a choinneáil, ní mór duit an coimeádán a choinneáil séalaithe, nochtadh fada an cheimiceáin seo d'aer tais a sheachaint, agus seiceáil go rialta go bhfuil an clúdach daingean.
Laghdóidh éilliú taise a íonacht, airíonna ceimiceacha, agus éifeachtúlacht imoibrithe tionsclaíoch. Tá sé seo tábhachtach go háirithe maidir le haigéad aicéiteach oighreach le íonacht 99.8%.
Soláthraí Aigéad Aicéiteach Grád Tionsclaíoch agus Bia
Conclúid
Aigéad aicéiteach tionsclaíoch (CAS 64-19-7)teastaíonn stóráil agus láimhseáil chúramach chun a sábháilteacht, a chobhsaíocht agus a fheidhmíocht fadtéarmach a chinntiú.
I measc na bpríomh-mholtaí stórála tá:
Stóráil in áit fhionnuar, aeráilte go maith
Coinnigh ar shiúl ó fhoinsí teasa agus dóiteáin
Úsáid coimeádáin atá frith-chreimeadh
Cosc a chur ar ionsú taise
Maidir leis an gceannaitheoir, cuidíonn bainistíocht stórála cuí le cáilíocht cheimiceach a chothabháil agus laghdaítear rioscaí oibriúcháin in iarratais thionsclaíocha.
fúinn
Mar mhonaróir tosaigh agus onnmhaireoir tuaslagóir ceimiceach,Tianjin GNEE CO BITHTECH, TEO.soláthraíonn sé ceimiceáin thionsclaíocha ardchaighdeáin. Soláthraímid do chustaiméirí ar fud na dtionscal ceimiceach, cógaisíochta agus ábhar, ag cinntiú cáilíocht chomhsheasmhach, lóistíocht iontaofa, agus tacaíocht theicniúil ghairmiúil.
Tá deimhnithe idirnáisiúnta ag ár dtáirgí ceimiceacha (REACH, ISO, FMQS, HALAL) maidir le haitheantas cáilíochta domhanda. Tá stórais againn i gcalafoirt mar Qingdao, Tianiin, agus Shanghai, le seirbhís seachadta tapa 15 lá.
Táirgí eile atá Te-Díol
| Sulfocsaíd Démheitiol (DMSO) | CAS 67-68-5 |
| Déchlóraimeatán / Clóiríd Mheitiléin | CAS 75-09-2 |
| Aigéad Aicéiteach Oighearshruth / Aigéad Eatánóch | CAS 64-19-7 |
| Aicéatáit Eitile / Eitile Eatánóáit | CAS 141-78-6 |
| Glycol eitiléine / Glycol Móinéitiléin (MEG) | CAS 107-21-1 |
| Tríchlóireitiléine | CAS 79-01-6 |
| Cioclaiheacsánóin | CAS 108-94-1 |
Pacáistiú Táirge Gneebio
| Cineál Pacáistiú | Meáchan Glan |
|---|---|
| Druma Cruach | 250 kg |
| Umar IBC | 1250 kg |
| Umar ISO | Bulc-loingsiú |

Cuairt do Chustaiméirí

