Aigéad aicéiteach (AA)is aigéad orgánach simplí agus an chomhpháirt is mó de fínéagar. Is é a uimhir CAS 64-19-7, agus is é CH3COOH nó C2H4O2 a fhoirmle ceimiceach. Tá sé ar cheann de na aigéid orgánacha is mó a úsáidtear sa tionscal ceimiceach. Faightear aigéad aicéiteach go coitianta i bhfínéagar, tuaslagóirí tionsclaíocha, cógaisíocht, próiseáil teicstíle, breiseáin bia, agus déantúsaíocht cheimiceach
Cad é Uimhir CAS Aigéad Aicéiteach?
Is é an uimhir oifigiúil CAS d’aigéad aicéiteach ná: 64−19−7
Tá anCAS 64-19-7Cuidíonn an uimhir chun ceimiceáin aigéad aicéiteach a aithint go cruinn, seachnófar mearbhall idir táirgí den chineál céanna.
Nuair a cheannach nó a onnmhairiúleacht ceimiceach aigéad aicéiteach, úsáidtear an uimhir CAS 64-19-7 go coitianta i:
- Doiciméid SDS/MSDS
- Dearbhuithe custaim
- Bileoga sonraí teicniúla
- Lipéid loingseoireachta
- Bunachair sonraí ceimiceacha
Cad í an Fhoirmle Cheimiceach d'Aigéad Aicéiteach?
Is í an fhoirmle cheimiceach d'aigéad aicéiteach ná:CH3COOH. Is féidir é a scríobh freisin mar: C2H4O2
Léiríonn an fhoirmle seo:
- 2 Adamh carbóin
- 4 Adamh hidrigine
- 2 Adamh ocsaigine
Baineann sé leis an gceimiceán aigéid charbocsaileacha toisc go bhfuil an grúpa carbocsailí ann: COOH.

Cad iad Airíonna Aigéad Aicéiteach CAS 64-19-7?
| Uimhir CAS | 64-19-7 |
| Dlús | 1.049 g / cm³ |
| Splancphointe | Timpeall 39 céim |
| Tuaslagthacht | Go hiomlán intuaslagtha in uisce |
| Brú Gal | Measartha |
| Inadhainteacht | Leacht inadhainte |
Úsáidí Coitianta Aigéad Aicéiteach AcOH ceimiceach
sintéis cheimiceach:Aigéad aicéiteach tionsclaíochIs amhábhar riachtanach é i sintéis ceimiceán amhail eistir aicéatáit agus monaiméirí aicéatáit vinile. Úsáidtear na ceimiceáin seo tuilleadh i greamacháin, péinteanna, agus teicstílí.
Sintéis cógaisíochta:99.8% Aigéad aicéiteach oighreacha úsáidtear mar chatalaíoch nó tuaslagóir i sintéis chomhábhar gníomhach cógaisíochta (API). Mar shampla, úsáidtear é mar thuaslagóir i sintéis aspirin, hormóin, vitimíní, etc.
Cosc ar fhás miocróbach: Is féidir le leacht aigéad aicéiteach oighreach caolaithe bac a chur ar fhás miocróbach. Dá bhrí sin, úsáidtear é chun úire torthaí agus glasraí a choinneáil sa tionscal bia. Cuirtear le pickles, súnna, agus deochanna blaistithe é.
Glanadh dromchla:Tuaslagóir aigéid aicéiteachis féidir é a úsáid freisin mar dhífhabhtán chun dromchlaí a ghlanadh. Toisc go bhfuil sé sábháilte lena chaitheamh, úsáidtear é chun dromchlaí ullmhúcháin bia sa tionscal a ghlanadh.
Ceimic anailíse: Úsáidtear é freisin sa cheimic anailíseach. Mar shampla, úsáidtear é go coitianta mar thuaslagóir tionsclaíoch i dturgnaimh toirtmheasctha.
Soláthraí Aigéad Aicéiteach Grád Tionsclaíoch agus Bia
Conclúid
Is ceimiceán tionsclaíoch tábhachtach é aigéad eatánóch/aigéad aicéiteach, uimhir CAS: 64-19-7, foirmle cheimiceach: CH₃COOH
Tá éagsúlacht airíonna ceimiceacha aige, rud a fhágann go bhfuil sé fíor-riachtanach i dtionscail ar nós ceimiceacha, bia, teicstíle, cógaisíochta agus déantúsaíochta.
Cuidíonn tuiscint ar uimhir CAS, foirmle mhóilíneach, agus airíonna fisiceacha amhábhar ceimiceach aigéad aicéiteach le ceannaitheoirí, dáileoirí agus monaróirí a chinntiú go ndéantar roghnú, láimhseáil, iompar agus cur i bhfeidhm cuí.
fúinn
Mar mhonaróir tosaigh agus onnmhaireoir tuaslagóir ceimiceach,Tianjin Co Biteicneolaíocht GNEE, TEO.soláthraíonn sé ceimiceáin thionsclaíocha ardchaighdeáin. Soláthraímid do chustaiméirí ar fud na dtionscal ceimiceach, cógaisíochta agus ábhar, ag cinntiú cáilíocht chomhsheasmhach, lóistíocht iontaofa, agus tacaíocht theicniúil ghairmiúil.
Tá deimhnithe idirnáisiúnta ag ár dtáirgí ceimiceacha (REACH, ISO, FMQS, HALAL) maidir le haitheantas cáilíochta domhanda. Tá stórais againn i gcalafoirt mar Qingdao, Tianiin, agus Shanghai, le seirbhís seachadta tapa 15 lá.
Táirgí eile atá Te-Díol
| Sulfocsaíd Démheitiol (DMSO) | CAS 67-68-5 |
| Déchlóraimeatán / Clóiríd Mheitiléin | CAS 75-09-2 |
| Aigéad Aicéiteach Oighearshruth / Aigéad Eatánóch | CAS 64-19-7 |
| Aicéatáit Eitile / Eitile Eatánóáit | CAS 141-78-6 |
| Glycol eitiléine / Glycol Móinéitiléin (MEG) | CAS 107-21-1 |
| Tríchlóireitiléine | CAS 79-01-6 |
| Cioclaiheacsánóin | CAS 108-94-1 |
Pacáistiú Táirge Gneebio
| Cineál Pacáistiú | Meáchan Glan |
|---|---|
| Druma Cruach | 250 kg |
| Umar IBC | 1250 kg |
| Umar ISO | Bulc-loingsiú |

Cuairt do Chustaiméirí

