CAS 64-19-7 Aigéad aicéiteach oighreach (GAA), úsáidtear foirm ard-íonachta d'aigéad aicéiteach ainhidriúil, a sháraíonn íonacht 99% de ghnáth, go forleathan mar phríomh-amhábhar, tuaslagóir agus idirmheánach ceimiceach i go leor earnálacha tionsclaíocha. Mar gheall ar a aigéadacht láidir, ard-imoibríocht, agus tuaslagthacht den scoth, tá ról ríthábhachtach ag aigéad aicéiteach oighreach i sintéis cheimiceach, i bpróisis déantúsaíochta agus i dtáirgeadh tionsclaíoch ar scála mór.
Cad é aigéad aicéiteach oighreach CAS 64-19-7?
Is aigéad aicéiteach oighreach go bunúsach aigéad aicéiteach íon ainhidriúil. Gan chaolú, is leacht gan dath é a sholadaíonn isteach i gcriostal oighir ag teochtaí faoi bhun 16.6 céim .
Murab ionann agus aigéad aicéiteach caolaithe, is gnách go mbíonn íonacht CLG níos mó ná 99%. Tugann an íonacht ard seo imoibríocht thar a bheith ard, rud a fhágann go bhfuil sé oiriúnach d'iarratais tionsclaíocha, ach tá gá le láimhseáil chúramach ar a chreimneach.

Conas a tháirgtear Aigéad Aicéiteach Oighearshruth?
Tá dhá phríomhbhealach ann:
Is é an modh carbóinilithe meatánóil an chéad cheann, agus an modh tionscail is mó a úsáidtear faoi láthair. Is éard atá i gceist leis an modh seo ná imoibriú meatánóil le haonocsaíd charbóin faoi choinníollacha catalaíoch chun aigéad aicéiteach a tháirgeadh.
Is é an dara modh ná bithchoipeadh. Tá a phrionsabal cosúil le brewing fínéagar, ach tá an próiseas optamaithe. Tugann sé seo aigéad aicéiteach le íonacht níos airde, ach tá gá le tuilleadh scagtha fós.
Beag beann ar an mbealach táirgthe a úsáidtear, tá céimeanna íonúcháin breise ag teastáil ón amhaigéad aicéiteach mar thoradh air, mar shampla baint taise, sular féidir é a úsáid chun aigéad aicéiteach oighreach a tháirgeadh.
Príomh-Airíonna CLG
| Ainm Cheimiceach | Aigéad Aicéiteach Oighearshruth |
| Uimhir CAS | 64-19-7 |
| Foirmle Mhóilíneach | CH₃COOH |
| Meáchan Móilíneach | 60.05 g / mol |
| Dealramh | Leacht trédhearcach gan dath |
| Boladh | -ar nós boladh fínéagar láidir |
| Íonachta | Níos mó ná nó cothrom le 99% (grád tionsclaíoch) |
| Leáphointe | 16.6 céim |
| Fiuchphointe | 117.9 céim |
| Dlús | ~ 1.049 g/cm³ ag 25 céim |
| Tuaslagthacht | Go hiomlán miscible le huisce, alcól, éitear |
| Inadhainteacht | Leacht inadhainte |
úsáidí aigéad aicéiteach oighreach i dtionscal
Tá raon leathan feidhmeanna ag aigéad aicéiteach oighreach i go leor earnálacha tionsclaíocha. I measc a phríomhfheidhmchláir tá:
1. Táirgeadh Ceimiceach agus Tionscal Plaistigh
Is amhábhar tábhachtach é Aigéad Aicéiteach Oighreach Ard-íonachta do go leor idirmheánacha ceimiceacha agus comhdhúile polaiméire. Úsáidtear é chun monaiméir aicéatáit vinile (VAM) a mhonarú, ar amhábhar riachtanach é d'aicéatáit polaivinile (PVA), ar amhábhar coitianta é le haghaidh péinteanna, greamacháin, agus bratuithe éagsúla.
I ndéantúsaíocht plaistigh agus roisín, úsáidtear aigéad aicéiteach oighreach chun aicéatáit cheallalóis a tháirgeadh le haghaidh scannáin agus snáithíní teicstíle. Úsáidtear é freisin chun aigéad terephthalic íonaithe (PTA) a tháirgeadh, bunábhar amh chun coimeádáin phlaisteacha PET a mhonarú le haghaidh dí agus pacáistiú bia.
2. An Tionscal Cógaisíochta agus Cúraim Sláinte
99.5% Tá ard-íonacht agus imoibríocht cheimiceach maith ag aigéad aicéiteach oighreach, rud a fhágann go bhfuil sé oiriúnach mar imoibrí ceimiceach agus tuaslagóir prótón polar i bpróisis sintéise drugaí. I dtáirgeadh API, is tuaslagóir agus catalaíoch tábhachtach é CLG a úsáidtear i dtáirgeadh go leor drugaí a úsáidtear go coitianta, lena n-áirítear aspirín, vitimíní, hormóin agus antaibheathaigh.
3. Priontáil Teicstíle agus Próiseáil Dathaithe
Úsáidtear aigéad aicéiteach (Oighearshruth) go forleathan sa tionscal teicstíle. Is féidir é a úsáid mar ghníomhaire neodraithe agus coigeartóir pH. Ina theannta sin, tá sé oiriúnach chun snáithíní aicéatáit cheallalóis a phróiseáil, ag cur le táirgeadh teicstílí sintéiseacha lustrous.
4. Glanadh agus Díghalrú Tionsclaíoch
Is aigéad láidir é aigéad aicéiteach oighreach (CAS 64-19-7) le gníomhaíocht bactericidal, rud a fhágann gur gníomhaire glantacháin tráchtála iontaofa é. Is féidir é a úsáid freisin le haghaidh díghalrú dromchla i ngléasraí próiseála bia, chomh maith le feistí saotharlainne agus leighis a ghlanadh agus a dhíghalrú.
5. Tionscail Bhia agus Agraiceimiceacha
CAS 64-19-7 Is féidir aigéad aicéiteach oighreach, tar éis caolú cuí, a úsáid mar bhreiseán bia E260, mar rialtóir aigéadachta agus leasaitheach i bpicilí, anlainn, agus tarsainn eile. Sa réimse agraiceimiceach, is idirmheánach tábhachtach é freisin i sintéis luibhicídí agus lotnaidicídí áirithe.
Soláthraí Aigéad Aicéiteach Grád Tionsclaíoch agus Bia
Sábháilteacht agus Láimhseáil Aigéad aicéiteach Tionsclaíoch
Tá leacht aigéid aicéiteach oighreach creimneach agus ní mór é a láimhseáil go cúramach. Caith lámhainní cosanta agus gloiní cosanta le linn láimhseála, agus cinntigh aeráil mhaith. Seachain teagmháil dhíreach leis an gcraiceann agus coinnigh ar shiúl ó theas agus ocsaídeoirí. Ba chóir CLG a stóráil in áit fhionnuar, thirim i gcoimeádán atá dúnta go docht.
Le haghaidh tuilleadh faisnéise faoi-aigéad aicéiteach oighreach tionsclaíoch a cheannach, féach le do thoilSoláthraí Ceimiceán Gneebio.
fúinn
Mar mhonaróir tosaigh agus onnmhaireoir tuaslagóir ceimiceach,Tianjin Co Biteicneolaíocht GNEE, TEO.soláthraíonn sé ceimiceáin thionsclaíocha ardchaighdeáin. Soláthraímid do chustaiméirí ar fud na dtionscal ceimiceach, cógaisíochta agus ábhar, ag cinntiú cáilíocht chomhsheasmhach, lóistíocht iontaofa, agus tacaíocht theicniúil ghairmiúil.
Tá deimhnithe idirnáisiúnta ag ár dtáirgí ceimiceacha (REACH, ISO, FMQS, HALAL) maidir le haitheantas cáilíochta domhanda. Tá stórais againn i gcalafoirt mar Qingdao, Tianiin, agus Shanghai, le seirbhís seachadta tapa 15 lá.
Táirgí eile atá Te-Díol
| Sulfocsaíd Démheitiol (DMSO) | CAS 67-68-5 |
| Déchlóraimeatán / Clóiríd Mheitiléin | CAS 75-09-2 |
| Aigéad Aicéiteach Oighearshruth / Aigéad Eatánóch | CAS 64-19-7 |
| Aicéatáit Eitile / Eitile Eatánóáit | CAS 141-78-6 |
| Glycol eitiléine / Glycol Móinéitiléin (MEG) | CAS 107-21-1 |
| Tríchlóireitiléine | CAS 79-01-6 |
| Cioclaiheacsánóin | CAS 108-94-1 |
Pacáistiú Táirge Gneebio
| Cineál Pacáistiú | Meáchan Glan |
|---|---|
| Druma Cruach | 250 kg |
| Umar IBC | 1250 kg |
| Umar ISO | Bulc-loingsiú |

Cuairt do Chustaiméirí

