Aigéad lag é aigéad aicéiteach (foirmle cheimiceach CH₃COOH), ar a dtugtar aigéad eatánóch freisin. Tá thart ar 5% go 8% d'aigéad aicéiteach i ngnáthfhínéagar tí, agus uisce atá sa chuid eile.
Is leacht creimneach gan dath é aigéad aicéiteach íon, ar a dtugtar aigéad aicéiteach oighreach, le tiúchan de 99.5% nó níos airde. Solaidíonn sé faoi bhun 16.7 céim (62 céim F), mar sin an t-ainm "aigéad aicéiteach oighreach." Toisc go bhfuil aigéad aicéiteach oighreach araon creimneach agus inadhainte, tá nósanna imeachta láimhseála cuí riachtanach chun sábháilteacht san ionad oibre a chinntiú agus timpistí a chosc.
Ainmneacha Coitianta:aigéad eatánóch, fínéagar, aigéad aicéiteach oighreach, aigéad eitile, aigéad meatáncarbocsaileacha, aigéad fínéagar

Cad iad na Airíonna Aigéad Aicéiteach?
| Foirmle Mhóilíneach | CH3COOH |
| Meáchan Móilíneach | 60.05 g / mol |
| Dealramh | Leacht trédhearcach gan dath |
| Boladh | Boladh láidir fínéagar pungent |
| Íonachta | Aigéad aicéiteach oighreach: 99%, 99.5%, 99.8% |
| Leáphointe | 16.6 céim |
| Fiuchphointe | 117.9 céim |
| Dlús | Timpeall. 1.049 g/cm³ |
| Tuaslagthacht | Measctha le huisce, alcól, éitear |
| Uimhir NA | UN2789 |
Conas aigéad aicéiteach oighreach (CAS 64-19-7) a láimhseáil go sábháilte?
1. Trealamh Cosanta Pearsanta (PPE)
Déanfaidh gnáthlámhainní laitéis dianscaoileadh go tapa le haigéad aicéiteach. Bain úsáid as lámhainní frithsheasmhacha nítríle dúbailte nó ceimiceacha neoprene. Caith gloiní cosanta agus sciath aghaidhe chun do shúile agus d’aghaidh a chosaint ó dhamáiste ceimiceach. Le haghaidh oibríochtaí ardriosca, caith-éadaí cosanta lán-aigéad.
2. Timpeallacht Oibre agus Aeráil
Láimhseáil aigéad aicéiteach i gcochall múiche i gcónaí; ná oibrigh riamh ar bhinse oibre oscailte chun ionanálú gala díobhálacha a sheachaint. Tá aigéad aicéiteach inadhainte agus féadfaidh sé meascáin ghaile pléascacha a dhéanamh. Coinnigh ar shiúl ó fhoinsí teasa agus adhainte, agus bíodh múchtóir dóiteáin Aicme B ar fáil go héasca. Sula dtosaíonn tú ag obair, seiceáil go bhfuil an stáisiún níocháin súl éigeandála agus an cithfholcadh sábháilteachta ag feidhmiú i gceart.
3. Stóráil Sábháilte
Stóráil aigéad aicéiteach ina ghloine nó ina choimeádáin phlaisteacha atá frithsheasmhach in aghaidh creimeadh. Ba cheart ceimiceáin chreimneach a stóráil in áit fhionnuar, tirim, aeráilte go maith. Coinnigh ar shiúl ó ocsaídeoirí láidre, alcailí láidir, agus gach foinse adhainte.
4. Oibriú sábháilte
Le haghaidh aistrithe móra, seachain doirteadh láimhe oiread agus is féidir. Bain úsáid as siphon meicniúil nó caidéal ceimiceach gairmiúil ina ionad sin chun an baol doirteadh agus timpistí a laghdú.
Soláthraí Aigéad Aicéiteach Grád Tionsclaíoch agus Bia
Úsáidí Aigéad Aicéiteach Oighearshruth CAS 64-19-7
|
Tionscal / Réimse |
Úsáidí |
|---|---|
|
Tionscal Ceimiceach |
Úsáidtear é le haghaidh sintéise ceimiceach agus mar thuaslagóir tionsclaíoch. |
|
Cógaisíocht |
Monarú leigheasanna agus comhábhair drugaí. |
|
Tionscal Teicstíle |
Dathú agus próiseáil fabraice. |
|
Tionscal Bia |
Táirgeann fínéagar agus leasaithigh de ghrád bia tar éis caolaithe. |
|
Saotharlann |
Úsáidtear é mar imoibrí aigéadach láidir le haghaidh anailíse ceimiceach. |
|
Glanadh |
Bain taiscí mianraí agus stains trom. |
fúinn
Mar mhonaróir tosaigh agus onnmhaireoir tuaslagóir ceimiceach,Tianjin GNEE CO BITHTECH, TEO.soláthraíonn sé ceimiceáin thionsclaíocha ardchaighdeáin. Soláthraímid do chustaiméirí ar fud na dtionscal ceimiceach, cógaisíochta agus ábhar, ag cinntiú cáilíocht chomhsheasmhach, lóistíocht iontaofa, agus tacaíocht theicniúil ghairmiúil.
Tá deimhnithe idirnáisiúnta ag ár dtáirgí ceimiceacha (REACH, ISO, FMQS, HALAL) maidir le haitheantas cáilíochta domhanda. Tá stórais againn i gcalafoirt mar Qingdao, Tianiin, agus Shanghai, le seirbhís seachadta tapa 15 lá.
Táirgí eile atá Te-Díol
| Sulfocsaíd Démheitiol (DMSO) | CAS 67-68-5 |
| Déchlóraimeatán / Clóiríd Mheitiléin | CAS 75-09-2 |
| Aigéad Aicéiteach Oighearshruth / Aigéad Eatánóch | CAS 64-19-7 |
| Aicéatáit Eitile / Eitile Eatánóáit | CAS 141-78-6 |
| Glycol eitiléine / Glycol Móinéitiléin (MEG) | CAS 107-21-1 |
| Tríchlóireitiléine | CAS 79-01-6 |
| Cioglaiheacsánóin | CAS 108-94-1 |
Pacáistiú Táirge Gneebio
| Cineál Pacáistiú | Meáchan Glan |
|---|---|
| Druma Cruach | 250 kg |
| Umar IBC | 1250 kg |
| Umar ISO | Bulc-loingsiú |

Cuairt Chustaiméara

